لیست بهترین صرافی های ایران در سال ۲۰۲۳


 صرافی ها در ایران

صرافی‌ها در ایران علاوه بر خرید و فروش ارز، خرید و فروش سکه هم انجام می‌دهند. بسیاری از صرافی‌ها در ایران برای انتقال و دریافت حواله وجهی را به عنوان کارمزد جهت انجام تراکنش در نظر می‌گیرند اما فرایند انتقال وجه را با ضریب امنیت بالا، در کوتاهترین زمان و با بهترین خدمات پشتیبانی و پیگیری انجام می‌دهند. 

اگر قصد انتقال وجه از ایران به سایر کشورها را دارید، باید قبل از توافق نهایی با صرافی حتما نرخ ارز، یورو یا دلار را با صراف چک کنید و از آنجایی که نرخ ارز ممکن است به دلیل نواسات بازار به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند لازم است به دقت و در همان زمان واریز وجه انتقالی چک شود. برخی از صرافی‌ها در ایران مبلغی را بابت انجام تراکنش به عنوان کارمزد خدمات به مبلغ نهایی واریزی اضافه می‌کنند، بنابراین قبل از انتقال وجه، مبلغ دقیق کارمزد را چک کنید تا مشکلی از این جهت وجود نداشته باشد. تعیین مبلغ کارمزد اصولا براساس وجه انتقالی صورت می‌گیرد. قرار دادن اطلاعات دقیق به صراف از حسابی که قصد واریز به آن را دارید، به شما کمک می‌کند تا در فرایند انتقال حواله مشکلی ایجاد نشود و حواله به دست گیرنده برسد.

خدمات صرافی ها در ایران

صرافی ها از مهم ترین مراکز تبادل ارز در ایران محسوب می شوند و خدمات متنوعی را ارائه می دهند. فروش ارز به مسافران، فروش ارز به دانشجویان، بازرگانان  و تجار، انتقال و دریافت حواله ارزی از جمله مهم ترین این خدمات هستند. نرخ ارزی که از سوی صرافی ها اعلام می ود از سوی بانک مرکزی اعلام می شود و به طور کلی نرخ ارز  در تمامی صرافی های معتبر یکسان است. برای خرید و فروش ارز داشتن کارت شناسایی معتبر الزامی است و بدون آن دادوستدی انجام نمی شود.

امکان خرید ارزهای مرسوم از جمله یورو یا دلار از صرافی ها با ارائه کارت شناسایی معتبر امکانپذیر است.

خرید و فروش انواع ارز از جمله یورو و دلار در صرافی های ایران انجام می شود.