لیست بهترین رستوران های سراسر جهان


لیست بهترین رستوران های ایرانی در جهان

تعدادی از رستوران‌ها در کشور

رستوران‌ها یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی در ایران محسوب می‌شوند که عده‌ای زیاد نه تنها برای غذا خوردن، بلکه برای گذراندن وقت به رستوران می‌روند. در ایران علاوه بر رستوران‌های سنتی که غذاهای ایرانی سرو می‌کنند، رستوران‌های بیشماری وجود دارند که غذاهای بین‌المللی از کشورهایی مانند ایتالیا، برزیل، مکزیک، چین، ژاپن، تایلند و غیره سرو می‌کنند.

تنوع منوی غذاهای ایرانی به چند غذاهای خاص در بیش‌تر رستوران‌ها محدود می شود، اما اگر به هر قسمت این سرزمین زیبا سفر کنید می‌توان غذای محلی ایده‌آل آن منطقه را میل کرد. تهران به عنوان پایتخت با داشتن بالاترین رستوران سنتی و لوکس یکی از بهترین شهرهای ایران است که می‌توان انواع غذا را در رستوران‌های سنتی، لوکس، نیمه اقتصادی، فست فود به صورت سلف سرویس یا بوفه آن، امتحان کرد. اگر قصد رفتن به رستوران‌های سنتی در تهران را دارید بدون شک منطقه دربند با داشتن طیف وسیعی از رستوران‌های شیک و اقتصادی از بهترین گزینه‌ها است.

از رستوران‌هایی که غذای سنتی ایرانی سرو می‌کنند می‌توان به رستوران ارکیده، رستوران ایرانیان، رستوران هانی، رستوران البرز و البته رستوران گردان برج میلاد می‌توان اشاره کرد. تعداد رستوران هایی که غذای ایرانی سرو می‌کنند و در دسته رستوران های لوکس و شیک قرار می‌گیرند دارای عدد قابل توجهی است، رستوران فارسی، رستوران شاندیز جردن، رستوران روحی، رستوران عالی قاپو، رستوران گیلانه که غذاهای شمالی سرو می کند، دسته دیگری از رستوران‌های سنتی ایرانی هستند. 

از دیگر رستوران‌های معروف در سرتاسر کشور می‌توان از رستوران خاورخانم در سرولات گیلان، رستوران سنسو، رستوران وکیل‌التجار در بافت قدیمی بازار تهران، رستوران نایب و مرشد، رستوران دیوان و رستوران کاساب که هر دو از رستوران‌های لوکس در تهران محسوب می‌شوند، نام برد. رستوران شیراز، رستوران تاج‌محل واقع در هتل تاج محل تهران، رستوران محسن، رستوران میخوش، رستوران هفت‌خوان از دیگر رستوران‌های با سابقه در ایران محسوب می‌شوند که غذای با کیفیتی را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند.

از دیگر رستوران‌هایی که غذای ایرانی و بین المللی سرو می‌کنند، می‌توان به رستوران جوانان، رستوران ریحون، رستوران سیب، رستوران خروس، رستوران اعلا، رستوران هانی پارسه، رستوران یاس، رستوران حس‌توران، رستوران لیدوما، رستوران کوبابا، رستوران لئون، رستوران شمشیری و رستوران نارنجستان اشاره کرد.

رستوران ایرانی

رستوران شاندیز، رستوران معروف پسران کریم، رستوران رست، رستوران روبل، رستوران زیتون، رستوران نمونه قزوین، رستوران سینی مسی، رستوران قجر، رستوران خاکی، رستوران ارم شاندیز، رستوران باگت و رستوران قدیمی و دوست‌داشتنی زرچ، دسته دیگری از رستوران‌ها در ایران هستند که دارای طرفدارهای منحصربه خود هستند، زیرا هر یک از رستوران‌های نامبرده کیفیت متفاوتی از غذای سنتی ایرانی و بین‌المللی را، ارائه می‌دهند. 

تعداد رستوران‌هایی که غذا و سرویس با کیفیت ارائه می‌دهند بسیار است و می‌توان رستوران باغ بهشت، رستوران ورسای، رستوران سو، رستوران باروژ، رستوران محرم رشت، رستوران لوشاتو، رستوران جووانی، رستوران ژاپنی کنزو، رستوران طریقت، رستوران ربلان، رستوران ترنج، رستوران ایرانی قابلمه و رفتاری، رستورن رزاقی رشت، رستوران خوشنام پسرخاله، رستوران تهران بین، فست‌فود زنجیره‌ای شیلا و رستوران تازه تاسیس خانه کوچک را هم به این دسته‌بندی اضافه کرد.

و در ادامه می‌توان از رستوران سنتی صوفی شیراز، رستوران مامونیا، رستوران ارکیده شهریار، رستوران کبابی منصور، رستوران گیلار که دستچخت شمالی و بخصوص رشتی سرو می‌کند، رستوران شاطرعباس، رستوران لوکس طلایی، رستوران برهنه در لندن، رستوران نایب ساعی، رستوران دژاوو، رستوران ایرانی دارچین، رستوران ایتالیایی جنارو، رستوران جو، رستوران بخارا و رستوران فانوس نام برد.

در ساده‌ترین تعریف رستوران مکانی است که در آن غذا و نوشیدنی براساس منوی ارائه شده در رستوران، سرو می‌شود. رستوران‌ها در هر مکانی که قرار بگیرند باید مجوز داشته باشند، کیفیت غذا، پاکیزگی محیط و خلاقیت سرآشپز در سرو غذا از جمله مواردی هستند که در انتخاب رستوران توسط مشتریان تاثیر می‌گذارد. رستوران‌ها می‌توانند به صورت واحدی انحصاری فعالیت داشته‌باشند یا واحدی در یک زنجیره بزرگ‌تر باشند.

ایده افتتاح رستوران بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است اما دارای سختی و مشکلاتی است که باید از آن‌ها آگاهی داشته‌باشید، تا بتوانید با موفقیت کامل رستوران خود را افتتاح کنید. داشتن ایده مناسب به تنهایی نمی‌تواند تضمین موفقیت رستوران شما باشد، بلکه در کنار آن باید گروهی از مشاوران و متخصصان این صنعت شما را همراهی کنند، تا با اشتراک‌گذاری تجربه‌های خود به پیشبرد رستوران شما کمک کنند. برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلند مدت، تعهد و پشتکار برای انجام کار در شیفت‌های طولانی و فشرده، مدیریت ریسک و زمان از جمله مواردی هستند که برای بازگشایی رستوران به صورت موفقیت‌آمیز به شما کمک شایان توجه‌ای خواهد کرد و باعث می‌شود تا درصد شکست خوردن شما تا حد زیادی کاهش یابد. 

مدیریت رستوران امری حساس است، زیرا مجموعه‌ای از فعالیت‌های برون و دورن سازمانی را در بر می‌گیرد. مدیر رستوران علاوه بر مدیریت سالن باید تا حدودی به امور حسابداری، مهمان‌نوازی، برخورد با مشتری، زمان آماده‌سازی غذاهای موجود در منو و محیط کامل رستوران تسلط داشته باشد تا بتواند با بررسی تمامی موارد به بهترین شکل ممکن رستوران را مدیریت کند و بین تمامی بخش‌ها، کارکنان در آشپزخانه و سالن اصلی رستوران ارتباط برقرار کند تا سرویس درخواست‌شده در زمان مناسب در اختیار مشتری قرار گیرد.

تبلیغات مناسب کمک قابل توجه‌ای به رشد و شناخت شدن رستوران شما در صنعت مهمان‌نوازی خواهد کرد. بهترین نوع تبلیغ از طریق مشتریان شما صورت خواهد گرفت که به اصطلاح آن را تبلیغات یا بازاریابی دهان به دهان می‌گویند و مشتری شما در صورت رضایت از کیفیت خدمات و نحوه برخورد پرسنل رستوران، تجربه خود را با دوستان و آشنایان در میان می‌گذارد و درصورتی‌که این تجربه رضایت‌بخش بوده‌باشد، رستوران شما مشتری جدیدی جذب خواهد کرد. بنابراین، در مرحله اول تبلیغات کیفیت خدمات و سرویس ارائه شده فاکتور اصلی برای تبلیغ مثبت رستوران شما محسوب می‌شود. نوع دیگری از تبلیغات که امروزه بسیار فراگیر شده‌است، تبلیغ در صفحات مجازی است که شما به صورت رایگان می‌توانید با طیف وسیعی از مخاطبان ارتباط برقرار کنید، اما باید زمان کافی برای تولید محتوا هم متن و هم تصویر بگذارید تا مخاطب این اطمینان را یابد که قرار است از مجموعه‌ای سرویس بخواهد که به زمان مشتری و کیفیت خدمات اهمیت می‌دهد. از دیگر روش‌های تبلیغات می‌توان استفاده از بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر که می‌تواند برای رستوران‌های تازه تاسیس هزینه‌بر باشد، مشخص‌کردن فردی مشهور به عنوان سفیر برند اشاره کرد.

اگر به هر دلیلی در ماه مبارک رمضان نمی‌توانید روزه بگیرد، گروهی از رستوران‌ها و کافه‌ها هستند که، روزانه غذای سرد با کیفیت به صورت بیرون‌بر برای ناهار سرو می‌کنند. سفارش آنلاین غذا از اپلیکیشن‌های غذا در ماه رمضان به شما کمک خواهد کرد تا غذای موردعلاقه خود را البته از میان غذاهای سرد انتخاب کنید.