لیست بهترین رستوران ایرانی در ترکیه به تفکیک شهر ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳


رستوران ایرانی در ترکیه

بحث غذا در خارج از کشور و برای مسافرهای ایرانی همیشه از مهم‌ترین دغدغه‌ها بوده‌است. تنوع و خوشمزگی غذای ایرانی و البته بحث حلال و حرام بودن غذا گاهی باعث می‌شود تا مسافرهای ایرانی در خارج از کشور هم، تمایل به صرف غذاهای ایرانی داشته باشند. کشور ترکیه به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی ایران از جمله مقصدهای پرطرفدار برای گردشگران ایرانی محسوب می‌شود و وجود رستوران‌های ایرانی باعث شده تا گردشگران ایرانی با خیالی آسوده به این کشور ترک زبان سفر کنند. 


رستوران‌های ایرانی در ترکیه

رستوران‌های ایرانی متعددی در ترکیه و پایتخت آن وجود دارند، که اغلب در فضاهای توریستی و پر رفت و آمد قرار گرفته‌اند. رستوران ایرانی ریحون با داشتن فضای سنتی از جمله رستوران‌های انتخابی گردشگران ایرانی در ترکیه است. همچنین رستوران ایرانی شهرزاد با صرف غذاهای باکیفیت ایرانی از دیگر انتخاب‌های گردشگران ایرانی در طول سفرشان به پایتخت ترکیه برای صرف غذای ایرانی است. از دیگر رستوران‌های مطرح ایرانی در پایتخت ترکیه می‌توان به رستوران مژگان، آسمان و نایب اشاره کرد. موقعیت این رستوران‌ها به شکلی است که گردشگر بعد از سپری کردن گشت روزانه یا خرید، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان به یکی از رستوران‌ها برسد و از کیفیت غذا و فضای آن لذت ببرد.

 

رزرو رستوران‌های ایرانی در ترکیه

بسیاری از شهرهای ترکیه از جمله توریست‌پذیرترین شهرها در ترکیه و شهری برای هر نوع گردشگر است که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. از آنجایی که رستوران‌های ایرانی از جمله رستوران‌های محبوب در ترکیه هستند، زمان استفاده از فضای رستوران برای مشتری محدود است، و اگر قصد صرف غذا در این رستوران‌ها در آخر هفته را دارید، بهتر است از قبل رزرو نمایید. فضای برخی از این رستوران‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر فضای سنتی، فضای مدرن با منوی غذاهای بین‌المللی هم در اختیار مشتری قرار می‌دهند. 

 

غذاهای ایرانی در ترکیه

اگر به عنوان گردشگر به ترکیه سفر می‌کنید با طیف وسیع از خوراک کشورهای ملل روبرو هستید و بدون شک یک پرس غذای ایرانی شما را بیش از بیش خوشحال خواهد کرد.طعم و مزه غذاهای ایرانی به شکلی است، که نه تنها مسافران ایرانی بلکله گردشگرانی از سایر کشورها دوست غذای ایرانی را حتی برای یکبار هم که شده امتحان کنند. انواع کباب و خورشت‌های ایرانی را در همه رستوران‌های ایرانی ترکیه در شهرهایی بزرگ می‌توانید میل کنید. همانطور که گفته شد رستوران‌های ایرانی در نزدیکی یا در مناطق توریستی قرار گرفته‌اند و شما می‌توانید به راحتی در هرجایی از شهر به آن برسید.